Zdecydowałem się na wynajem tego kampera ze względu na korzystny stosunek ceny do oferty i wiek samochodu. Właściciel Pan Michał świetnie zna swój pojazd i jeszcze przed spotkaniem dokładnie wiedziałem co oferuje. Pojazd nie jest zniszczony i wszystkie urządzenia pokładowe działają. Silnik jest dynamiczny nie ma problemów z rozpędzaniem kampera.

W czasie dużych upałów klimatyzacja spokojnie radziła sobie ze schłodzeniem całej przestrzeni a nie tylko szoferki. Panele fotowoltaiczne spokojnie wystarczają na potrzeby wyjazdu jeśli lodówka chodzi na gazie. Podczas tygodniowego wyjazdu wystarczyła nam jedna butla gazu. Bojler ciepłej wody dawał sobie radę nawet z naszą 4 osobowa rodzinką. Nigdy nie narzekaliśmy na brak ciepłej wody.

Ciekawe rozwiązanie z przesuwaną alkową ułatwia poruszanie się we wnętrzu. Duży plus za łóżko piętrowe z tyłu i całkiem pojemną lodówkę. Dzięki dużej liczbie okien dachowych szybko można było przewietrzyć część mieszkalną.

Przez tydzień kamper ani razu nas nie zawiódł, nie było żadnych problemów. Jeśli musiałbym znaleźć jakieś minusy to brak wejść USB w części mieszkalnej do ładowania urządzeń. Przydałaby się drabinka na tył, którą można by dodatkowo zabezpieczać górne łóżko piętrowe. No i czas za szybko w ADRII leci, ale to już nie wina właściciela.

Krzysztof Księżyk

Przed podpisaniem umowy pojawiło się kilka pytań związanych z ubezpieczeniem pojazdu, jednak po rozmowie z właścicielem zostały one rozwiane i byliśmy spokojni, że w razie jakichś nieplanowanych zdarzeń sprawa zostanie rozwiązana. Pan Michał już przy pierwszym kontakcie sprawiał wrażenie osoby, z którą w razie jakichś trudności, będzie można w sposób bezkonfliktowy je pokonać. Z tych samych powodów nie mieliśmy obaw, co do wpłacenia zaliczki.

Kamper do odbioru był przygotowany perfekcyjnie. Zarówno w środku jak i na zewnątrz błyszczał czystością. Był zatankowany: bak paliwa, butle z gazem, zbiornik wody. Pojazd wyposażony też był we wszystkie naczynia, garnki, a nawet płyn do naczyń i papier toaletowy. Wszystko było gotowe, aby ruszyć w drogę. Przed drogą zostaliśmy przez Pana Michała zapoznani w sposób przystępny z zasadami działania tego domu na kółkach. Mimo, że początkowo ilość tych informacji wydawała się duża, okazało się, że w praktyce potrafiliśmy je zastosować.

Kamper sprawował się podczas wyjazdu bez zarzutów. Wszystko działało i spełniało swoje funkcje. Raz przepalił się jakiś bezpiecznik (chyba:)), co spowodowało niedziałanie kilku lampek, ale po telefonicznej konsultacji z właścicielem problem natychmiast został rozwiązany.

Przed oddaniem kampera, zgodnie z umową, wyczyściliśmy go najlepiej jak potrafiliśmy, aby wyglądał nie gorzej niż przy odbiorze. Pan Michał przejął pojazd, potem na spokojnie, jak zapowiedział go obejrzał i następnego dnia roboczego kaucja była już na naszym koncie

Ten kamper jest super. Osobiście bałam się, że z powodu przystępnej ceny może jego stan budzić jakieś zastrzeżenia. Absolutnie nie. Jest zadbany, funkcjonalny w pełni sprawny. A do tego właściciel "normalny", komunikatywny i cierpliwy, bo przy "pierwszym razie " pytań jest wiele. Polecam i sama mam zamiar skorzystać ponownie w przyszłości.

Justyna Żbikowska

Przed podpisaniem umowy najmu miałem obawy, jednak z uwagi na brak czasu na wcześniejsze oględziny zapłaciłem 100% ceny + kaucję nawet nie oglądając kampera. Zaufanie tym razem okazało się trafione (uczciwy kontrahent) i w sumie komfortowe dla mnie, bo nie trzeba było już operować gotówką.

Przygotowanie kampera do odbioru i proces przekazania (szczegółowy instruktarz) były PERFEKCYJNE, dodatkowy "+" za możliwość zaparkowania mojego motocykla na posesji właścicieli kampera.

Podczas wakacji kamper sprawował się zadowalająco. Nie miałem problemów ze spalaniem (mieściłem się w 10 litrach, co mnie pozytywnie zaskoczyło), jak również ze zużyciem oleju - czego, nie ukrywając, obawiałem się najbardziej. Aczkolwiek nie uniknąłem też pewnych niedogodności typu zejście powietrza w jednym z kół, awaria okna dachowego czy nieszczelność okna przy ulewnym deszczu. Dodatkowo z rzeczy pozytywnych to sprawnie działająca instalacja elektryczna, efektywne ogrzewanie wody, dobre chłodzenie lodówki, fajny wysuwany automatycznie stopień oraz funkcjonalna roleta.

Pozostaje mi tylko podziękować za fajnie spędzone wakacje w podróży w Państwa kamperze i niewykluczone, że do następnego razu 🙂
Marek Wozniak

Przed wynajęciem kampera zawsze istnieją obawy, ze względu na wartość wypożyczonego pojazdu, jednak chęć spróbowania podróżowania kamperem zwyciężyła i cieszymy się, że podjęliśmy taką decyzję 🙂

Kamper był bardzo dobrze przygotowany do odbioru i miał na wyposażeniu wszystko, czego potrzebowaliśmy w czasie podróży. Wynajmujący dokładnie i precyzyjnie wyjaśniał nam sposób użytkowania poszczególnych urządzeń i akcesoriów w kamperze. Na wszystkie nasze dodatkowe pytania uzyskaliśmy wyczerpujące odpowiedzi. Podczas wakacji od strony technicznej kamper sprawował się bez zarzutów.

Proces zdania kampera odbył się w miłej atmosferze, a kaucja została zwrócona po uprzednim sprawdzeniu kampera. Szczerze polecamy wynajem kampera u Pana Michała i doświadczenia wyjątkowej przygody 🙂

Anna Dąbrowa

To była nasza pierwsza przygoda z kamperem, o której myśleliśmy już od dawna i jesteśmy super zadowoleni, że w końcu słowa przemieniliśmy w czyny. Obawy jakie mieliśmy dotyczyły przede wszystkim obsługi kampera oraz tego, co zabrać ze sobą. Tutaj z pomocą przyszedł Pan Michał, który z cierpliwością ale i starannością odpowiadał na nasze maile, a potem udzielił już na miejscu szczegółowego instruktarzu. Podczas naszej podróży okazało się, że obsługa kampera (łącznie z obsługą kasety z ubikacji) nie stanowi problemu

Na wakacjach kamper sprawował się bez zarzutów. Trzeba jednak sobie uświadomić planując podróż, że nie jest to osobówka (na autostradzie można zasnąć) więc frajda z jazdy jest przede wszystkim po drogach krajowych.

Pana Michała znaliśmy już wcześniej z jego podcastów i być może ze względu na to nie mieliśmy obaw co do podpisania umowy czy wypłacenia zaliczki. Kamper jest świetnie wyposażony i utrzymany w dobrym stanie. Jest również czysty, co dla nas miało duże znaczenie.

Tomasz Makowski

Przed podpisaniem umowy z wyprzedzeniem otrzymaliśmy jej projekt i za zgodą obu stron mogliśmy wprowadzić w niej doprecyzowania, które zwiększyły nasz komfort jako najemców. Ponieważ wszelkie ustalenia były jasne i fair, nie mieliśmy obaw przed wpłaceniem zaliczki.

Przygotowanie kampera przez wyjazdem było bez zarzutu. Po kompleksowym instruktażu i z podstawowym wyposażeniem (typu chemia, butla, które pozwalały rozpocząć wyjazd "z marszu"), byliśmy gotowi do drogi.

Podczas wakacji kamper sprawował się rewelacyjnie. Był to nasz dom, transport i miejsce relaksu w jednym. Spodziewaliśmy się, że norweskie drogi będą wyzwaniem dla takiego pojazdu, ale zaskoczenie było bardzo pozytywne. Droga Trolli, Droga Orłów czy ostre podjazdy kamper "zjadał na śniadanie". Wygodnie było zarówno spać, jak i jechać. Przy posiłkach docenialiśmy uroki natury, która towarzyszyła nam albo w postaci pięknych widoków zza wszystkich okien, albo łaskotała po nogach, kiedy rozstawiliśmy stół z krzesełkami tuż obok kampera. Plusem jest to, że te rzeczy były na wyposażeniu i nie martwiliśmy się o to sami. Pojemny bagażnik pomieścił spore zaopatrzenie na wodę, prowiant z Polski i dwa rowery. Mieliśmy wszystko, czego potrzeba i miejsce na to wszystko.

Przy zdaniu kampera największym wyzwaniem było jego umycie 🙂 Sumienne sprzątanie i oględziny zamknęły temat zdania kampera. Rozliczenie kaucji przebiegło bezproblemowo, a ewentualne dodatkowe rozliczenia w poczuciu odpowiedzialności obu stron. Bez zarzutu.

Polecamy wynajem tego kampera, jest w dobrym stanie, dla naszej dwójki przestrzeni w nim było aż nadto. Dobry standard wyposażenia i stan techniczny sprawiają, że dłuższy wyjazd jest naprawdę komfortowy. Dla nas był to pierwsza taka podróż. Na pewno nie ostatnia. Może i tym samym pojazdem, jeśli Wynajmujący nas zechce 🙂

Agnieszka Dominiak